Genelleştirilmiş lokal Morrey uzaylarında Carleson eğrileri üzerindeki potansiyel operatörler için bazı karakterizasyonlar
Some charecterizatrions for the potential operators on Carleson curves in generalized local Morrey spaces
- Tez No: 646999
- Danışmanlar: DOÇ. DR. AHMET EROĞLU
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2020
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 64
Özet
Genelleştirilmiş Lokal Morrey Uzaylarında Carleson Eğrileri Üzerindeki Potansiyel Operatörler için Bazı Karakterizasyonlarin incelendiği bu tez çalışması dört bölümden oluşmaktadır. Birinci bölüm, tezin giriş kısmına ayrılmıştır. İkinci bölümde, bu tez çalışmamız ile ilgili olan bazı tanım ve teoremler yer verilmiştir. Üçüncü bölümde, Harmonik analizin bazı fonksiyon Uzayları hatırlanarak, bu Uzayların bazı temel özellikleri verilmiştir. Son bölümde ise genelleştirilmiş lokal Morrey Uzaylarında Carleson Eğrileri Üzerindeki Potansiyel Operatörler için Bazı Karakterizasyonlarin incelenmiştir.
Özet (Çeviri)
This thesis, which examines some charecterizatrions for potential operators on carleson curves in generalızed local Morrey spaces, consists of four chapters. The first chapters is chapter is devoted to the introduction of the thesis. In the second part, some basic definitions and theorems related to our thesis are given. In the third chapter, some function spaces of harmonic analysis are reminded and some basic properties of these spaces are given. In Last chapter, some charecterizatrions for potential operators on carleson curves in generalized local Morrey spaces are examined.