Enne çayı (Porsuk ırmağı) omurgasız limnofaunası ile ilgili ön çalışmalar
  1. Tez No: 6492
  2. Yazar: MUSTAFA TANATMIŞ
  3. Danışmanlar: PROF.DR. YALÇIN ŞAHİN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Su Ürünleri, Aquatic Products
  7. Yıl: 1988
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Anadolu Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Biyoloji Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 27
Özet
IV ÖZET“Erme Çayx (”Porsuk Irmağı) Omurgasız Limnor'aunası île İlgili ön Çalışmalar Bu çalışmada Erme Çayı (porsuk Irmağı) Omurgasız Litn- nofaunası araştırılmış, bu amaçla Mayıs 19 87 ile Eylül 19 87 tarihleri arasında örnekler toplanmıştır. Çalışma bölgesin de 48 familyaca ait 63 taksanın bulunduğu saptanmıştır. Erine Çayı fauna elementlerinin, Kütahya iline kadar olan bölgede su kirliliğini sevmiyen, Kütahya ve sonrasın da ise kirli su indikatörü sayılan bazı türlerden oluştuğra. belirlenmiştir.
Özet (Çeviri)
SUMMARY-“The preliminary studies on Limnofauna of* invertebra te in Enne stream (Porsuk river)”In this study, the limnofauna of* invertebrate of Etme Stream (Porsuk river) is investigated. For this purpose the samples were collected between May- Sep t ember I987. In the searched area, 48 families and 63 taxon were found to be present. It was found out that the fauna members from the stream originated up to Kütahya were disturbed from the wa ter pollution. From Kütahya onwards only the polluted wa ter indicators were came acrossed as the some member.