Schröndinger operatörünün doğurduğu marcinkiewicz integral operatörlerinin ağırlıklı Lp uzaylarında sınırlılığı
The boundedness of marcinkiewicz integral operators associated with Schrödinger operators on weighted Lp spaces
  1. Tez No: 649622
  2. Yazar: MUHAMMED SİBGATULLAH KİP
  3. Danışmanlar: PROF. DR. ALİ AKBULUT
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2020
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 69
Özet
Bu yüksek lisans tezinde, Schrödinger operatörünün doğurduğu Marcinkiewicz integral operatörlerinin Ağırlıklı Lp uzaylarındaki sınırlılığını incelenecektir. Bu tez çalışması beş bölümden oluşmaktadır. Birinci bölüm giriş kısmına ayrılmıştır. İkinci bölümde, bu çalışma ile ilgili fonksiyon uzayları ve integral operatörleri hakkında bazı temel kavramlara yer verilmiştir. Üçüncü bölümde, Ağırlıklı Lp uzaylarının tanımı ve bazı temel özellikleri verilmiştir. Dördüncü bölümde, Schrödinger operatörünün doğurduğu Marcinkiewicz integral operatörlerinin tanımı ve bazı özellikleri ile Ağırlıklı Lp uzaylarındaki sınırlılığına yer verilmiştir. Son bölümde de Schrödinger tipli operatörlerin ağırlıklı bazı norm eşitsizlikleri verilmiştir.
Özet (Çeviri)
In this thesis, we will investigate the boundedness of Marcinkiewicz integral operators associated with Schrödinger operators on weighted Lp spaces.This thesis is consists of five chapters. The first chapter is devoted to the introduction. In the second chapter, some basic concepts about function spaces and operators related to this study are given. In the third chapter, about the weighted Lp spaces and some basic properties of the operators are given. In the fourth chapter, the boundedness of Marcinkiewicz integral operators associated with Schrödinger operators on weighted Lp spaces are given. In finally chapter, some weighted norm inequalities for Schrödinger type operators are given.