Çekirdek üreten Hilbert uzaylarında üretilen çekirdek fonksiyonlar ve özellikleri
Reproducing kernel functions and their properties in reproducing kernel Hilbert spaces
  1. Tez No: 652063
  2. Yazar: ŞAHİN KORHAN
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. ESRA KARATAŞ AKGÜL
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2020
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Siirt Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 41
Özet
Bu tez 7 bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde çekirdek üreten uzayın tarihçesi ile ilgili bilgiler verilmiştir. İkinci bölümde temel tanım ve teoremler verilmiştir. Üçüncü bölümde çekirdek üreten uzayın temel özellikleri verilmiştir. Dördüncü bölümde W_{2}^{m}[a,b] çekirdek üreten uzay ve özellikleri verilmiştir. Beşinci bölümde genelleştirilmiş Kuramoto-Sivashinsky denklemi için elde edilen çekirdek fonksiyonları verilmiştir. Altıncı bölümde yeni üretilen çekirdek fonksiyonlar verilmiştir.Yedinci bölümde sonuç verilmiştir.
Özet (Çeviri)
This thesis consists of 7 chapters. In the first chapter, information about the history of reproducing kernel space are given. In the second chapter, basic definitions and theorems are given. In the third chapter, basic properties of the reproducing kernel space are given. In the fourth chapter, basic definitions and theorems of W_{2}^{m}[a,b] space are given. In the fifth chapter, the reproducing kernel functions are obtained for the generalized Kuramoto-Sivashinsky equation. In the sixth chapter, reproducing kernel functions are given. Results are given in the last chapter.