Yetenek yönetimi uygulamalarının çalışan performansı ve yenilikçi iş davranışı üzerindeki etkisi e-ticaret sektöründe bir uygulama
The effect of talent management practices on employee performance and innovative business behavior an application in the e-commerce industry
  1. Tez No: 654078
  2. Yazar: GAMZE NUR MUTLU
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. ZEYNEP HATİPOĞLU
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, İşletme, Labour Economics and Industrial Relations, Business Administration
  7. Yıl: 2020
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İnsan Kaynakları Yönetimi Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 126
Özet
Bu çalışma, E-Ticaret sektöründe çalışan yönetici ve diğer fonksiyonlarda görev alan personelin, mevcutta uygulanan yetenek yönetimi boyutlarının çalışan performansını ve yenilikçi iş davranışını ne ölçüde etkilediği incelenmiştir. Bu amaçla yetenek yönetimi, çalışan performansı ve yenilikçi iş davranışı gibi anahtar kelimeler kullanılmıştır. Çalışmanın ilk iki bölümü literatür taraması şeklinde derinlemesine incelenmiştir. Üç ve dördüncü bölümde ise veri analiz ve bulgulara yer verilmiştir.
Özet (Çeviri)
The purpose of this study, to search how the existing talent managements systems affects the performance and innovative business behaviors of the employees, as managers and other functions, who are working in E-Commerce. For this reason, keywords such as talent management, employee performance and innovative business behavior have been used. The first two sections of the study were examined in depth as a literature review. In the third and fourth sections, data analysis and findings are included.