Building brand equity through cause marketing targeting millennials
Duyusal pazarlama ve tüketici davranışına etkisi
- Tez No: 655747
- Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ SELÇUK TUZCUOĞLU
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 2020
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Pazarlama Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 80
Özet
Markalar, marka bilinirliği oluşturmak ve satışları artırmak için hem ticari hem de sosyal hedeflere ulaşmak için Nedenle İlgili Pazarlama'yı sürekli olarak kullanıyorlar. Bu araştırma, nedene bağlı pazarlama, bin yıllara odaklanma, tüketici davranışlarını öğrenme ve sosyal nedenleri destekleyen markalara karşı tutum yoluyla eşitlik oluşturma sürecini araştırmaktadır. Markanın endüstrisine daha fazla odaklanılır ve tüketicinin algısında önemli bir rol oynadığı için bunun amacına uyması sağlanır. Amaç, binyılların marka ittifakına ve her endüstri için neden seçimine yönelik tutumlarını incelemektir. Araştırma, ilgili pazarlamayı destekleyen markalar, nedenler için daha fazla ödeme yapma istekleri ve nedenleri seçme konusundaki bilgilerini analiz etmek amacıyla 360 kişiye dağıtılmış bir anket ile yürütülmektedir. Bu tez, iki veya daha fazla ülke halkı arasındaki davranış farkını analiz edecek ve cinsiyet, eğitim, yaş ve coğrafyadan kaynaklanan farklılıkları elde etmek için karşılaştıracaktır.
Özet (Çeviri)
Brands are constantly using Cause Related Marketing to achieve both business and social goals to build brand awareness and increase sales. The present research investigates the process of building equity through cause related marketing, focusing on millennials, learning about their consumer behavior and attitude towards brands that support social causes. More focus is given to the industry of the brand and its fit to the cause as it plays an important role in the perception of the consumer. The intention is to mainly examine the attitude of consumers towards the brand cause alliance and their choice of causes for each industry. The research is conducted with a survey distributed to 359 individuals in order to analyze their knowledge about brands that support cause related marketing, their willingness to pay more for causes and their choice of causes. This paper will analyze the behavior according to education, age, gender and country and their effect on consumer behavior and perception of cause related marketing.