Dijitalleşme ve değişim algısının çalışanlar üzerindeki etkisi
The effect of digitalization and change perception on employees
- Tez No: 655751
 - Danışmanlar: DOÇ. DR. EZGİ YILDIRIM SAATÇI
 - Tez Türü: Yüksek Lisans
 - Konular: İşletme, Business Administration
 - Yıl: 2020
 - Dil: Türkçe
 - Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
 - Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
 - Ana Bilim Dalı: İşletme Bilim Dalı
 - Sayfa Sayısı: 96
Özet
Bu araştırma çalışanların iş hayatına dijitalleşme ile gelen değişim algısını derinlemesine inceleyerek; dijitalleşmenin telekomünikasyon sektöründe çalışanlar üzerindeki etkisini ortaya çıkarmaktır. Araştırmanın örneklemini telekomünikasyon sektöründe faaliyet gösteren bir firmada çalışan 10 kişi oluşturmaktadır. Araştırmada nitel veri analizi benimsenmiş ve çalışanlara açık uçlu sorular yöneltilmiştir. Açık uçlu soruların tercih edilmesindeki amaç çalışanların sınırlama olmaksızın görüşlerini ifade edebilmesi ve çalışanlar üzerindeki etkiye ait derinlemesine veri toplanabilmesidir. Elde edilen veriler Nvivo 11.0 programı ile kategorize edilmiş ve içerik analizi gerçekleştirilmiştir.
Özet (Çeviri)
This research examines the perception of change that comes to the business life with digitalization; to reveal the effect of digitalization on employees in the telecommunications sector. The sample of the study consists of 10 people working in a company operating in the telecommunications sector. Qualitative data analysis was adopted in the research and open-ended questions were asked to the empyoyees through a questionnaire. The aim of choosing open-ended questions is to enable employees to express their opinions without limitatiton and to collect in depth data on the impact on employees. The data obtained were categorized by Nvivo 11.0 program and content analysis was carried out.