Computer aided education has descnbed the totalaction with school management and edication
Bilgisayar destekli eğitim-öğretimin orta öğretim kurumlarında uygulanması
  1. Tez No: 65646
  2. Yazar: HÜSNİYE KORKMAZ
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. HÜSEYİN YAPICI
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
  7. Yıl: 1997
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Erciyes Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Elektronik Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 99
Özet
ÖZET Bilgisayarın, öğretme-öğrenme ve okul yönetimi ile ilgili bütün faaliyetlerde kullanılması BİLGİSAYAR DESTEKLİ EĞİTİM (BDE) olarak tanımlanmakladır. Bu çalışmada, BDE'nin ülkemiz eğitim ve öğretiminde optimum kullanılması ve bunun için gerekli donanım ve yazılımların projelendirilmesi amançlandı. Çalışmaya, BDE'nin genel tanımı ve temel konulan izah ederek başlandı. Gerekli donanım ve yazılımlar üzerinde değişik görüş ve çalışmalar araştırılarak uygun bir model seçildi. Bu model doğrultusunda BDE için donanım ve yazılım projesi hazırlandı. En önemli ve yeni olan işlem Tabloları Proğlamlarının eğitim alanlarında kullanılması ve derslere uygulanışı örneklerle gerçekleştirildi. Ağ yapılan (Network) ve labaratuar kullanım yöntemleri anlatıldı. Ülkemizde eğitim sisteminin, teknolojik gelişmelerin dışında kalmaması için bilgisayar kullanım becerisini toplumumuza kazandırmak gerektiğini ve bu doğrultuda, Türk eğitim sisteminde bilgisayarın gerçek rolünü ön plana çıkaran uygulama planlan gerçekleştirilmiştir.
Özet (Çeviri)
ABSTRACT Computer Aided Education (CAE) has described the total action with school management and education. The aim of this study is optimal use of the CAE in our country and making a project for education. Study has begun with the basic description of the CAE. Suitable model has choosen with considering the different previous work in this field. The project has prepared with considering this model. The use of most important and new process table programs in education and lesson are occured with examples. Network and labotatory using methods arc expressed. The ability of use of the computer must have been gained for improving the education in our country with world. Project for praticle study of computer in Turkey's education is ocuured.