Gelir dağılımı ve Türkiye'de gelir dağılımı üzerine 2000-2020 yılları arasında yapılan lisansüstü tez çalışmalarının bibliyometrik analiz incelemesi
Income distribution and income distribution in Turkey between the years 2000-2020 held on graduate studies bibliometric analysis of thesis
- Tez No: 668390
- Danışmanlar: PROF. DR. SERKAN DİLEK
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Ekonomi, Economics
- Yıl: 2021
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Kastamonu Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İktisat Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 98
Özet
Gelir dağılımı adaletinin sağlanması bir ülkedeki milli gelirin toplum içerisinde adil biçimde dağıtılması anlamına gelmektedir. Politika yapıcılar, gelir dağılımı adaletinin sağlanmasını öncelikli hedeflerden biri olarak belirlemiştir. Akademik açıdan da gelir dağılımı adaleti ilgi çeken ve üzerinde çokça çalışma yapılan konulardan biri olmuştur. Bu araştırmanın amacı 2000-2020 yılları arasında Türkiye'de yapılan lisansüstü tez çalışmalarının (yüksek lisans/doktora) bibliyometrik analizle incelenmesidir.
Özet (Çeviri)
Ensuring the justice of income distribution means that the national income of a country is distributed fairly within the society. Policy makers have identified the provision of income distribution justice as one of the primary goals. In academic terms, the justice of income distribution has been one of the subjects that have attracted attention and have been studied extensively. The purpose of this postgraduate thesis research between the years of 2000-2020 held in Turkey (MSc / PhD) is the study of bibliometric analysis.