Hepatitis C virus prediction using krill herd trained artificial neural network
- Tez No: 672324
 - Danışmanlar: PROF. DR. OSMAN NURİ UÇAN
 - Tez Türü: Yüksek Lisans
 - Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
 - Yıl: 2020
 - Dil: İngilizce
 - Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
 - Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
 - Ana Bilim Dalı: Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
 - Sayfa Sayısı: 78
Özet
Seri karaciğer biyopsileri tipik olarak karaciğer fibrozunun teşhisi için altın standardı oluşturur. Ancak ikilem, non-invaziv karaciğer biyopsisini, hastaya uygun olmayan ve pahalı olan ciddi komplikasyonlarla değiştirmektir. Önerilen metodoloji, ortalama% 99,48 doğrulukla 5 kat çapraz doğrulama sorusu için kullanılan derin dinlere ilişkin derin bilgiye dayanmaktadır. Bu doğruluk, klinik olarak invazif ve doğru bir araç olarak karaciğer fibrozunun derecesini değerlendirmek için sınıflandırma modellerini kullanmanın bir yolunu sağlar. Bu çalışmada Hepatit C Virüsünün tahmini için KH-ANN adlı sınıflandırma için yeni bir yöntem kullandık.
Özet (Çeviri)
Serial liver biopsies typically form the gold standard for diagnosing production of liver fibrosis. The dilemma is, though, to replace non-invasive liver biopsy with serious complications which are patient-inconvenient and expensive. The suggested methodology is based on profound knowledge of profound religions used for a 5-fold cross validation question with an average accuracy of 99.48%. This accuracy provides a way to use classification models to assess the degree of liver fibrosis as clinically invasive and accurate tool. In this work we used a new method for the classification called KH-ANN for the prediction of Hepatitis C Virus