A new security system in android os combining power spectral density and waevelet transform based on KNN
Uzun kısa süreli bellek (LSTM) kullanarak bulut ortamında anomali tespiti için yeni bir akıllı sistem
- Tez No: 672470
- Danışmanlar: Assist. Prof. Dr. ABDULLAHI ABDU IBRAHIM
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
- Yıl: 2020
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Bilgisayar ve Bilişim Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Bilgisayar Mühendisliği Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 60
Özet
Bu çalışmada, Kötü Amaçlı Yazılım tespiti için PSD tabanlı WT ve KNN'yi birleştiren yeni bir yaklaşım sunulmuştur. Girdi özellikleri, her 4 elemanın hesaplandığı ve veri kümesi boyutunun 4'e bölündüğü bir çıktı üreten PSD kullanılarak azaltılmıştır. Ayrıca, WT'ye bağlanan PSD'nin çıktısı ve etkisiz özellikler kaldırılmıştır. KNN, ses işleme, güvenlik ve görüntü tanıma gibi çeşitli alanlarda kullanılan etkili makine öğrenme tekniklerinden biridir. Önerilen yöntem, Android'de güvenlikle ilgili birkaç çalışma ile karşılaştırıldığında dikkat çekici sonuçlar verdi. Elde edilen sonuçlar roc eğrisi ve Confusion matrix kullanılarak görselleştirildi.
Özet (Çeviri)
In this study, new approach presented for Malware detection combining PSD based WT and KNN. The input features reduced by using PSD which each 4 elements calculated and produce one output which the dataset size divided to 4. Furthermore, the output of the PSD wired to the WT and ineffective features are removed. The KNN is one of the effective machine learning techniques used in several fields such as audio processing, security, and image recognition. The proposed method presented remarkable results when compared with several studies related to security in Android. The obtained results visualized by using roc curve and Confusion matrix.