Cesaro ve Riesz toplanabilme metodlarının denkliği
  1. Tez No: 67463
  2. Yazar: FERİDUN MENGİ
  3. Danışmanlar: PROF. DR. M. ALİ SARIGÖL
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 1997
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Pamukkale Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 43
Özet
ÖZET Bu tez üç bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde, ikinci ve üçüncü bölümlerde kullanacağımız temel tanım ve teoremler ifade edildi. ikinci bölümde belli toplanabilme metodu ile tanımlanan bazı dizi uzaylarının lineer ve topolojik özellikleri verildi. Üçüncü bölümde \C,l\k ve \N,pn\ toplanabilme metotlarının denk olması için gerekli ve yeter şartlar detaylı olarak incelendi. IV
Özet (Çeviri)
ABSTRACT This thesis consists of three chapters. In the first chapter, some definitions and theorems that will be used in the other chapters are stated. In the second chapter, properties of linear and topological of some sequence spaces defined by certain summability methods are given. In the third chapter, necessary and sufficient conditions for the summability methods \c,l\k ve p,_pB| are examined in detail.