Silahlı Kuvvetler Mızıka Astsubay Hazırlama ve Sınıf Okulu'nda vurma çalgılar eğitimi
The percussion training in non-commissioned preparing high school of turksii arned forces officer
  1. Tez No: 67975
  2. Yazar: AHMET ÖZGÜN
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. RIDVAN SÜER
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Müzik, Music
  7. Yıl: 1997
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 165
Özet
SİLAHLI KUVVETLER MIZIKA ASTSUBAY HAZİRLAMA VE SINH- OKULU'NDA VUKMA ÇALGILAR EĞİTİMİ (Yüksek Lisans Tezi) Ahmet OZG UN GAZİ ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ OCAK 1997 OZ Bu araştırma ile Silahlı Kuvvetler Mızıka Astsubay Hazırlama ve Sınıf Okulu'nda, vurma çalgılar eğitim programlarına göre uygulanmakta olan etkinliklerin bir değerlendirmesi yapılarak program geliştirme çabalarına katkı sağlanmak istenmiştir. Değerlendirme sürecinde vurma çalgılar öğretim elamanları ile öğrencilerin görüş ve önerileri de dikkate alınmış, sonuçta; uygulanmakla olan vurma çalgılar öğretim programlarının, hedefler, öğretme durumları, sınama ölçme işlemleri ile değerlendirme durumları boyutlarında program öğeleri açısından istenilen yeterlikte bulunmadığı anlaşılmıştır. Mevcut eğitim programının geliştirilmesine ilişkin ortak görüş ve öneriler sunulmuştur. Bilim Kodu Anahtar Kelimeler Sayfa Adedi Tez Yöneticisi 5001019 Vurma Çalgılar Eğitimi 154 Doç. Dr. Rıdvan SÜER
Özet (Çeviri)
(M.Sc.Thesis) Ahmet ÖZGÜN GAZI UNIVERSITY INSTITUTE OF SCIENCE AND TECHNOLOGY JANUARY 1997 ABSTRACT The aim of this research is to evaluate the avtivities conducted at the Annet Forces Band of NCO Preparatory and Class Scholl in accordance with the training programs in the beating instrum...;;, and to contribute to the efferts for the program development. In the evaluation process, views and proposals of the instructors of the beating instruments as well as of the students have been taken into account and in line with this, we have come to the conclusion that the program elements were deemed not to be at the desired level in terme of the dimensions of the objectives, instructional ahuations, and the process of examination and measurement and the facts related to the evaluatino. In addition, joint views and proposals have been presented for the fulfillment of developing the existing training program. Sicience Code : 5001019 Key Words : Percussion Training Number of Peages : 154 Supervisor : Doç. Dr. Rıdvan SÜER