Silahlı Kuvvetler Mızıka Astsubay Hazırlama ve Sınıf Okulu'nda trompet eğitimi
  1. Tez No: 55166
  2. Yazar: ZAFER ARSLANTÜRK
  3. Danışmanlar: Y.DOÇ.DR. RIDVAN SÜER
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Müzik, Music
  7. Yıl: 1996
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  13. Sayfa Sayısı: 70
Özet
SİLAHLI KUVVETLER MIZIKA ASTSUBAY HAZIRLAMA VE SINIF OKULU'NDA TROMPET E?İTİMİ (Yüksek Lisans Tezi) Zafer ARSLANTÜRK GAZI ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ Haziran-1996 OZ Bu araştırma, Silahlı Kuvvetler Mızıka Astsubay Hazırlama ve Sınıf Okulu'nda trompet eğitim ve öğretim programlanmn uygulamadaki durumunu saptamak ve program geliştirme çalışmalarına katkıda bulunabilmek amacıyla yapılmıştır. Bu amaç doğrultusunda okulda daha önce uygulanmış olan programlar ile halen uygulanmakta olan programlar incelenmiş, daha sonra da trompet öğretim elemanları ile Hazırlama Okulu trompet öğrencilerinin görüş ve önerilende alınarak bir değerlendirilmesi yapılmaya çalışılmıştır. Sonuçta; uygulanmakta olan trompet öğretim programlanmn, program öğeleri açısından bazı yetersizliklerin olduğu, bu kapsamda kazandınlacak davranışlar ile sınama- ölçme durumlanmn açıklamalanna yer verilmediği görülmüştür. Daha verimli bir trompet öğretimi için bu kurumda görevli tompet öğretim elemanlan ve trompet öğrencilerinin, diğer bir deyişle programın uygulanma sürecine doğrudan doğruya katılanlann trompet öğretim programlanmn geliştirilmesine ilişkin görüş ve önerilende aynca saptanmıştır. Bilim Kodu Anahtar Kelimeler Sayfa Adedi Tez Yöneticisi 5001019 Trompet Eğitimi 131 YrdDoç.Dr.Rıdvan SÛER
Özet (Çeviri)
THE TRUMPET TRAINING IN NON-COMMISSIONED OFFICER PREPARING HIGH SCHOOL OF TURKISH ARMED FORCES (M.ScThesis) Zafer ARSLANTÜRK GAZİ UNIVERSITY INSTITUTE OF SCIENCE AND TECHNOLOGY June-1996 ABSTRACT The purpose of this research paper is to determine the present situation of application of the trumpet training and education curriculum and to help with the providing curriculum development. So, the curriculums which had been applied and which is being applied at present have been worked on. Then I have tried to evaluate them consulting the instructors and the students (of Non-commissioned officer Preparing High School) opinion and suggestion. At the end, I have found out some deficiencies of the present application of trumpet curriculum and curriculum components. Also there was not any definition for acquired behavior and examination evaluation. Also, some other opinions and suggestion of the instructors of trumpet and the students have been determined, in other words, of all those people who are involved in the curriculum application, for the purpose of a better trumpet training. Science code Key words Number of Pages Supervisor 5001019 Trumpet Training 131 AssitProfDr.Rıdvan SÜER 11