Silahlı Kuvvetler Mızıka Astsubay Hazırlama ve Sınıf Okulu'nda klarnet eğitimi
  1. Tez No: 55013
  2. Yazar: HAKAN ÖZGÜL
  3. Danışmanlar: DOÇ.DR. ŞEYDA ÇİLDEN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Müzik, Music
  7. Yıl: 1996
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  13. Sayfa Sayısı: 30
Özet
“Silahlı Kuvvetler Mızıka Astsubay Hazırlama ve Sınıf Okulu'nda Klarinet Eğitimi”( Yüksek Lisans Tezi) HAKAN ÖZGÜL GAZİ ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ MAYIS 1996 OZ Bu araştırma, Silahlı kuvvetler Mızıka Astsubay Hazırlama ve Sınıf Okulu'nun en önemli meslek dersi olan çalgı derslerinden klarinet eğitiminin incelenmesi, buna bağlı olarak okulun eğitim ve öğretim siste minin araştırılarak, eğitici ve çalıcı eleman durumları ortaya çıkarılmış, klarinet tanıtılarak, bando müziğine etki ve katkıları incelenmiş; Silahlı Kuvvetler Mızıka Astsubay Hazırlama ve Sınıf Okulu'nun klarinet eğitiminde birtakım problemler olduğu tesbit edilmiş ve eğitimin seviye sinin yükseltilebilmesi için önerilerde bulunulmuştur. Bilim Kodu Anahtar Kelimeler Sayfa Adedi Tez Yöneticisi 5000019 Klarinet Eğitimi 31 Doç. Şeyda ÇİLDEN
Özet (Çeviri)
THE EDUCATION OF THE CLARINET IN THE TURKISH MILITARY BAND SCHOOL (M. Sc. Thesis) Hakan ÖZGÜL GAZİ UNIVERSITY INSTITUTE OF SCIENCE AND TECHNOLOGY MAY - 1996 ABSTRACT In this research, the education of the clarinet which is the most important course in the Military Band School is examined and accordingly, by investigating the education and instruction of the school, the state of the instructors and the executers is brought up. The contribution of the clarinet to the band music is studied and some problems concerning the clarinet education in the Military Band school are found and some suggestions are put forward to improve the quality of the education. Science Code Key Word Number of Pages 5000019 The Education of Clarinet 31 Director of thesis : Doç. Şeyda ÇİLDEN