Türkiye ve dünyada bor
Boron in Turkey and the world
  1. Tez No: 68171
  2. Yazar: İSMAİL HAKKI ARSLAN
  3. Danışmanlar: PROF. DR. YALÇIN EROL
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Endüstri ve Endüstri Mühendisliği, Industrial and Industrial Engineering
  7. Yıl: 1997
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Endüstri Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 84
Özet
Türkiye ve dünyada bor (Yüksek Lisans Tezi) İsmail Hakkı ARSLAN GAZI ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ Aralık 1997 ÖZET Bu tezde, Türk Madenciliğinde çok önemli bir yeri olan bor'un Türkiye ve dünyadaki konumu incelenmiş Bölüm iki'de Bor mineralleri ile ilgili genel bilgiler ve önemi, Bölüm üç'de bor türevleri ile ilgili genel bilgiler, Bölüm dört' de Dünya bor mineral ve türevleri ticareti, Bölüm beş'te Türkiye'de bor madenciliği, Bölüm altı' da Bor'un Türkiye Ekonomisindeki yeri, Bölüm yedi'de ise değerlendirme, sonuç ve öneriler verilmiştir. Bilim Kodu Anahtar Kelimeler Sayfa Adedi Tez yöneticisi
Özet (Çeviri)
BORON IN TURKEY AND IN THE WORLD (M. Sc. Thesis) Ismail Hakkı ARSLAN GAZI UNIVERSITY INSTITUTE OF SCIENCE AND TECHNOLOGY December 1997 ABSTRACT In this Thesis, in Boron which have a very important role in Turkish and World Mining, are studied. In the second chapter, general information and the importance of Borates, In the third chapter, general information about rafined borate products, hi the fourth chapter, world boron minerals and rafined products trade ans market, In the fifth chapter, boron mining in Turkey, In the sixth chapter, the importance of boron in Turkish economy, In the seventh chapter, evaluations and conclusions are stutied. Science Code Key Words Page number Adviser