İstanbul havalimanı katı atık tesisinde iş güvenliği
Occupational safety at İstanbul airport solid waste facility
- Tez No: 683327
- Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ REŞİT ERÇETİN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Kimya, Chemistry
- Yıl: 2021
- Dil: Türkçe
- Üniversite: İstanbul Aydın Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İş Sağlığı ve Güvenliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 122
Özet
İş sağlığı ve güvenliği kültürel bir sorundur; İlerleme ancak tüm paydaşlar tarafından kabul edilip uygulandıktan sonra sağlanabilir. Yönetim kademesinden orta kademe yöneticilere ve çalışanlara kadar tüm tarafların bu alandaki iş sağlığı ve güvenliği ve güven politikalarının önemine inandığı kurumsal düzeyde ilerlemenin anahtarıdır. Yönetimin taahhüdü ile başlayan çalışmalar, tüm çalışanların iş güvenliğinin bir davranış biçimi haline gelmesine ve kazanılan seviyeyi sürekli yükselterek sağlıklı ve güvenli bir çalışma yaşamı yaratmasına kadar devam eder.
Özet (Çeviri)
Occupational health and safety is a cultural problem; Progress can only be achieved after it has been accepted and implemented by all stakeholders. It is the key to progress at the corporate level, where all parties, from management to mid-level managers and employees, believe in the importance of occupational health and safety and trust policies in this field. The work that starts with the commitment of the management continues until the occupational safety of all employees becomes a way of behavior and creates a healthy and safe working life by constantly increasing the level gained.