Impact of training on employees performance: A case study petroleum companies in Libya
Eğitimin çalışan performansı üzerindeki etkisi: Libya'daki petrol şirketleri örneği
  1. Tez No: 684904
  2. Yazar: IBRAHIM ALI EMHEMED
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. REMZİ TUNTAŞ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2021
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: İşletme Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 84
Özet
Bu çalışmanın amacı, eğitimin Libya'daki petrol şirketlerinin çalışanlarının performansı üzerindeki etkisini anlamaktır. Bu şirketlerde var olan eğitim programlarını, çalışanlarına eğitim verme amacını ve son olarak eğitimin çalışan verimliliği üzerindeki etkisini tanımlamak için üç amaç belirlenmiştir.“Eğitim, şirketteki çalışanların performansını artırmaya ne ölçüde katkıda bulunur? ”Eğitim, şirkette çalışan performansının iyileştirilmesine ne ölçüde katkıda bulunur? Çalışmanın temelini Libya'daki iki petrol firmasının çekici vaka çalışmaları oluşturdu. Tüm veriler için 120 çalışana yayılmış 22 sorudan oluşan bir anket kullanılarak nitel bir analiz metodolojisi uygulandı. Bu çalışma, bu ankete dayanarak, eğitimin farkındalığı, becerileri ve kaynak kullanımını geliştirerek çalışan verimliliğini artırdığını göstermiştir. Elde edilen bulgular, eğitimin çalışanların başarısını doğrudan etkilediğini göstermektedir. İnsan kaynakları yöneticileri veya kurumsal karar vericiler için bulgular yardımcı olabilir.
Özet (Çeviri)
The purpose of this study is to understand the impact of training on the performance of petroleum companies' employees in Libya. Three aims have been established to define the training programs that exist in these companies, the intent of providing their employees with training, and finally, the impact of training on employee efficiency.“To what extent does training contribute to enhancing the performance of employees in the company? ”To what extent does training contribute to improving employee performance in the company? Tow case studies of two petroleum firms in Libya were the basis of the study. For all data, a qualitative analysis methodology was implemented using a questionnaire consisting of 22 questions spread across 120 employees. This study showed, based on this survey, that training enhances employee efficiency by improving awareness, skills, and use of resources. The findings obtained show that the training has a direct influence on the success of the employees. For human resource managers, or corporate decision-makers, the findings may be helpful.