Access methods to patients medical records
  1. Tez No: 687563
  2. Yazar: YAZAN JABARI
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ OĞUZ KARAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
  7. Yıl: 2021
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 47
Özet
Gizliliği koruyarak tıbbi kayıtlara hızlı erişim, bilgilerin doğru ve güvenilir olduğu göz önünde bulundurularak hastane acil servislerinde izlenmesi gereken en önemli yöntemlerden biridir. Bu araştırma, kullanıcı adı ve şifre gibi birçok yöntemin olduğu veya sağlık kartı ile bilgilerin gizliliği korunarak tıbbi kayıtlara nasıl ulaşılacağının yollarını araştırmaktadır. Bu makale, sağlık kaydına gizlilik politikalarıyla erişmek için biyometriyi tanımlamaya odaklanarak, tıp alanında modern teknolojiden yararlanmayı ve bu alanda kullanımını etkinleştirmeyi önermektedir. Çalışma, bir web sitesi tasarlamayı ve oluşturmayı, kullanılan teknolojiler açısından Arduino'ya ek olarak PHP ve C# ve elektronik bileşenleri de içermektedir. İlk aşamada parmak izi cihazı ile web sitesi ve Arduino ağı oluşturulur, ardından cihazın tam kapasitede çalışıp çalışmadığı test edilir. Genel çalışma sisteminin sonucu, acil durumlarda hastanın dosyasını parmak izi ile görüntülemek için bir web sitesiydi.
Özet (Çeviri)
Quick access to the medical record while maintaining confidentiality is one of the most important methods that must be followed in hospital emergency departments, taking into account that the information is correct and reliable. This research deals with ways to access the medical record while preserving the confidentiality of the information, knowing that there are many methods such as a user name and a password or via the health card. This paper proposes to exploit modern technology in the medical field and activate its use in this field, with a focus on identifying biometrics to access the health record with privacy policies. The study includes designing and creating a website, in terms of the technologies used, it contains PHP and C #, in addition to Arduino, and it also contains electronic components. In the first stage, the website and Arduino network are created with the fingerprint device, after which the device is tested to see if the system is operating at full capacity. The result of the general study system was a website to view the patient's file in emergencies with a fingerprint.