Auto generating web based management systems
- Tez No: 688684
- Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ ABDULLAHI ABDU IBRAHIM
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
- Yıl: 2021
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 46
Özet
Ağ İçeriği Yönetim Sistemleri (AIYS) çoğu zaman bileşen parçaları manuel bir şekilde yazılarak kurulur. Bu süreç, her proje uygulaması için sürekli tekrarlanır ve yüklü bir miktarda zaman ve efor mâl eder. Bu süreç için bize yardımcı olabilecek birkaç yazılım mevcuttur, lakin bu yazılımlar, her gerekli olan AIYS bileşeni için detaylı bilgilere gerek duyar ve yeni yetenekler öğrenmesi gerekebilir. Dolayısıyla bu tez, AIYS için bu süreci ve zaman tüketimini kısaltan, tamamiyle kullanışlı parçalar üreten otomatik üretim mimarisi sağlayarak yeni bir yaklaşım sunar.
Özet (Çeviri)
Web content management systems (WCMS) are often built manually by writing all their component parts individually. This process is constantly being repeated for each project application which costs a substantial amount of time and effort. There exist some services that may help speed up this process, they, however, require detailed information about each needed WCMS component and may also require learning new skills. This thesis therefore introduces a new approach to build WCMS by providing an architecture for an auto generating system which produces fully functional components for WCMS that minimize the process and time consumption.