Development of human resources department for the ceramic industry
- Tez No: 69030
- Danışmanlar: PROF. DR. GÜNDÜZ BALKAN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Endüstri ve Endüstri Mühendisliği, Industrial and Industrial Engineering
- Yıl: 1998
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Dokuz Eylül Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Endüstri Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 192
Özet
HI ÖZET İşin hacmi ve türü ne olursa olsun, bir organizasyonun en önemli unsuru insandır. İnsan Kaynaklan Yönetimi, yönetimin insan boyutuyla ilgilidir. İşyeri hakkında büyük beklentileri olan, değişen ve daha çok talep gören işgücü, hızla ilerleyen teknolojiler ve uluslararası etkiler işin doğasını değiştirmektedirler. İnsan kaynaklarını motive ve memnun eden bir iş ortamı yaratmak ve sağlamak gün geçtikçe kritik hale gelmektedir. Bu yüzden, İnsan Kaynaklan Yönetimi günümüzde daha önemli hale gelmiştir. Bu çalışmada, İnsan Kaynaklan Yönetiminin fonksiyonları incelenmiş ve seramik sektöründen bir şirket için dizayn edilmiştir.
Özet (Çeviri)
ABSTRACT Regardless of size or type of business, people are the most important asset of any organization. Human Resource Management is concerned with the ' people ' dimension in management. Changing and more demanding labor force with high expectations about the work place, rapidly advancing technologies, and international influences are changing the nature the work itself. It is becoming increasingly critical to create and maintain a work environment that motivates and satisfies human resources.Thus, Human resources Management become more impotant today. In this study, Human Resources Management Functions was examined, and they were designed for a ceramic sector company.