Hava kargo gelir optimizasyonu; Turkish Cargo uygulaması
Air cargo revenue optimization; Turkish Cargo application
- Tez No: 692933
- Danışmanlar: PROF. DR. MEHMET ADAK
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Ulaşım, İşletme, Transportation, Business Administration
- Yıl: 2021
- Dil: Türkçe
- Üniversite: İstanbul Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Ulaştırma ve Lojistik Yönetimi Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Ulaştırma Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 67
Özet
Global ticaretin hızla ilerlediği, ülkeler arası ticari sınırların kalktığı günümüzde hızlı ve güvenli taşımaya olan ihtiyacın artmasıyla beraber hava kargo taşımacılığının da önemi giderek artmaktadır. Hava kargo taşıyıcıları da kısıtlı kapasitelerini maksimum doluluk ve gelir ile icra ederek optimal karlılık seviyesine erişmeye çalışmaktadırlar.Bu çalışmada bir hava kargo taşıyıcısı şirketinin belirlenen bir destinasyonu için tonaj tahminlemesi ile bir gelir optimizasyon çalışması yapılmıştır.
Özet (Çeviri)
In today's world, where global trade is advancing rapidly and trade borders between countries are removed, the importance of air cargo transportation is growing with the increase in the need for fast and safe transportation. Air cargo carriers are also trying to reach the optimal profitability level by executing their limited capacities with maximum load factor and revenue.In this study, a revenue optimization study was conducted with tonnage estimation for a determined destination of an air cargo carrier.