Mobile application for COVID-19 statistics in Iraq
  1. Tez No: 698699
  2. Yazar: ZAINAB WALEED AHMED AL-RAMADHANEE
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ SEFER KURNAZ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
  7. Yıl: 2020
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 47
Özet
2019 yılında Çin'de, özellikle Wuhan'da Coronavirüs salgınının başlamasından bu yana Dünya Sağlık Örgütü, 2020 yılında küresel bir salgın olduğunu açıkladı, insanlar bu virüs ve yayılmasıyla dünya çapında enfeksiyonları tespit etme ve takip etme ilgisini artırdı. Bu amaçla, dünya çapında Coronavirüs'ü önemseyen, her birinin kendine özgü özellikleri, avantajları ve dezavantajları olan birçok mobil uygulama oluşturulmuştur. Ne sunduğunuz ve neyin eksik olduğunun dünya çapındaki birçok Virus Krona uygulamasını inceledik. Bu yüzden Irak'ta COVID-19 konusunda insanları ilgilendiren çoğu konuda uzmanlaşmış mobil uygulamayı sunacak bu çalışmada sunacağız. Projemizde dört programlama dili (FLUTTER, MySQL, HTML ve PHP) kullandık. Uygulama programlaması iki bölüme ayrıldı: Uygulama arayüzleri ve kontrol paneli arayüzlerinin tasarlandığı Ön Uç. Bu nedenle arka uç, sunucu ve veritabanı ve bunlar arasındaki bağlantıyla ilgilidir. Bu uygulamayı oluşturmanın ana amacı: Veri kaynağı için hızlı ve son derece güvenilir bir mobil uygulama sağlamak, Amacı, bu konudaki yaralanmalar ve Irak ve tüm illerindeki yayılma boyutu hakkında bilgi vermektir. Bu, insanların bu virüsün tehlikesi konusundaki farkındalığını daha da artırıyor. Ve hasta veya yakınlarının onlarla iletişim kurmasını kolaylaştıran gönüllü evde sağlık hizmetleri hakkında bilgi vererek, ivme veya ulaşma güçlüğü nedeniyle hastanelere giremeyen kişilerin kolaylaştırılması. Uygulama aynı zamanda insanların hastalık gelişmeleri ve Irak'taki Kriz Hücresi'nin sokağa çıkma yasaklarıyla ilgili kararları ya da gündelik alışkanlıkları neyin kısıtladığı konusunda yeni olanlara ilişkin farkındalığını artırarak, onları uyarıyor ve uyarıyor.
Özet (Çeviri)
Since the outbreak of the Coronavirus in China, specifically in Wuhan in 2019, then the World Health Organization announced that it is a global epidemic in 2020, people have increased interest in identifying it and tracking infections around the world with this virus and its spread. For this purpose, many mobile applications have been created Around the world that cares about Coronavirus, each has its own characteristics, advantages, and disadvantages. We have studied many applications of Virus Krona around the world What you offer and what you lack. So we will present in this work that will provide the mobile application specialized in most matters that concern people on the subject of COVID-19 in Iraq. In our project, we used four programming languages (FLUTTER, MySQL, HTML, and PHP). The application programming was divided into two parts: Front End, from which the application interfaces and control panel interfaces were designed. Hence the back end is related to the server and database and the link between them. The main goal of creating this application is: Provide a fast and highly reliable mobile application for the data source, Its purpose is to provide information about injuries in this matter and the extent of its spread in Iraq and all its provinces. Which increases people's awareness more about the danger of this virus. And making it easier for people who cannot enter hospitals because of the momentum or the difficulty to reach them, by providing information about volunteering home health care, which makes it easier for the patient or his relatives to communicate with them. The application also increases people's awareness of what is new about disease developments and the decisions of the Crisis Cell in Iraq about curfews or about what limits daily people's practices, and alerting them and warning them.