Energy optimization in cloud computing using ant colony optimization of fog nodes
  1. Tez No: 699923
  2. Yazar: ALI TALIB ALHUMIRI
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ ABDULLAHI ABDU IBRAHIM
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
  7. Yıl: 2021
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 54
Özet
Akıllı şebekeler, birden fazla enerji kaynağından oluşan genişletilmiş elektrik şebekeleridir. Güç üretiminde en iyi güvenilirliği sağlamak için birbirine bağlı cihaz sayısı ve enerji yönetimi. Veya ağ bölümleri içindeki teması ve kontrollerini geliştirerek, ve buradaki amaç, akıllı şebeke sisteminin özelliklerini iyileştirmek ve gizli veya yenilenebilir enerji ve bir ağdaki fosil kaynakları ve sistemi için opak mantıksal denetleyici İnternet üzerinde çalışan ve ağın durumunu, arızalarını ve nasıl yapılacağını denetleyen Ekstra bir akıllı şebeke desteği sağlayan kontrolör Foggy'yi çözün.
Özet (Çeviri)
Smart grids are extended electrical networks that consist of multiple energy sources and a quantity of devices connected to each other to provide the best reliability in power generation and energy management. Or by improving the contact within the network parts and their control, and the goal in this is to improve the aspects of the smart grid system, and suggest a hidden or opaque logical controller for renewable energy and its fossil sources in a network and its system that operates on the Internet and supervises the state of the network,its malfunctions and how to solve the controller Foggy, which provides an extra floor of smart grid support.