The banking system in mali and the financial relationship of commercial banks with Central Bank
Mali'deki bankacılık sistemi ve ticari bankaların Merkez Bankası ile mali ilişkisi
  1. Tez No: 701243
  2. Yazar: ZEINABOU SOUNTOURA
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ BÜLENT GUNCELER
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bankacılık, İşletme, Banking, Business Administration
  7. Yıl: 2021
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: İstanbul Okan Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme (İngilizce) Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: İşletme Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 88
Özet
Bankaların Para yaratma süreci o kadar basittir ki akıl buna inanamaz. (Galbraith) Mali'nin WAMU üyesi olması, ekonomisinin ortak hükümlerle yönetildiğini gördü. Gerçekten de, tek bir Merkez Bankası 8 ülkede ortaktır. Bu Merkez Bankası'nın gücünü açıklıyor. Bu çalışmanın amacı, Mali'deki bankacılık sistemini ve ticari bankaların merkez bankası ile olan finansal ilişkilerini yaygınlaştırmak ve geliştirmektir.
Özet (Çeviri)
The process by which banks create Money is so simple that the mind cannot believe it. (Galbraith) Mali being a member of WAMU has seen its economy be governed by common provisions. Indeed, a single Central Bank is common to 8 countries. This explains the power of the Central bank. The aim of this study is to deploy and develop the banking system in Mali and financial relationship of commercial banks with central bank.