Örgütsel tasarrufun algılanmasına yönelik alan araştırması – İBB örneği
Field research on the perception of organizational savings – İBB example
- Tez No: 702006
 - Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ AHMET KAPLAN
 - Tez Türü: Yüksek Lisans
 - Konular: İşletme, Business Administration
 - Yıl: 2021
 - Dil: Türkçe
 - Üniversite: İbn Haldun Üniversitesi
 - Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
 - Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
 - Sayfa Sayısı: 157
Özet
Bu tez 4 bölümden oluşmaktadır. 1. Bölümde; Tasarruf, İsraf, Kurumsal Tasarruf vb. kelimeler irdelenmiş, tezin genel amacına yönelik giriş değerlendirmesinde bulunulmuştır. 2. Bölümde; Çeşitli kurumsal firmalar araştırılmış, uygulamaları incelenmiş, yeni teknolojiler üzerine değerlendirme yapılmıştır. 3. Bölümde; İBB çalışanlarının tasarrufa olan duyarlılığı anket yöntemi ile ölçülmek istenmiştir. 4. Bölümde; Çıkan değerlendirme sonuçlarına ve diğer elde edilen bulgulara göre sonuçlandırılıp görüş bildirilmiştir.
Özet (Çeviri)
This thesis consists of 4 chapters. In Chapter 1; Savings, Wastes, Corporate Savings and so on. words have been examined and an introduction has been made for the general purpose of the thesis. In Chapter 2; Various corporate firms have been researched, examined, examined on new technologies. In Chapter 3; It was aimed to measure the sensitivity of IMM employees to saving with the survey method. In Chapter 4; It was concluded according to the results of the evaluation and other findings obtained and the opinion was expressed.