The impact of human resource management functions onorganizational change: a case studyof the university of Kirkuk
İnsan kaynaklarının etkisi yönetim fonksiyonları açık organizasyonel değişiklik: Bir vaka çalışması Kırkük Üniversitesi
- Tez No: 702737
- Danışmanlar: PROF. DR. MEHMET GÜREL TEKELİOĞLU
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 2021
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Bağımlılık Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Bulgar Dili ve Edebiyatı Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 81
Özet
Human Resource division is the mix of all HR that is vital or important to contribute its part in accomplishing the association objective. The human Resource office is one of the underestimated division, particularly in the instructive area. Indeed, even the exercises given by the division are vital for the prosperity of the association recommended that because of expansion in the opposition and appropriation of innovation by the business to accomplish the upper hand it is vital for the associations presently to get change the association culture to receive the innovation and contend with the opposition. Henceforth, this change can just oversee by the human asset office. As it is one of the divisions that give every one of the exercises, for example, preparing and advancement program, pay and remuneration, rights and order, execution and examination, and so forth These all exercises are vital to set up the representatives to manage the coming change. The human asset office assists with bringing the specific abilities and information that are needed by the representatives to manage the fulfilment. The college nowadays has begun understanding the significance of human asset division for the instructive area too. As they additionally need to manage the worldwide rivalry. In this way, they likewise required certain abilities and information to deal with the global norm of the college. Henceforth, the Human Resource division is perhaps the main office to colleges also. The study has provided research on the topic of The impact of Human resource activities on organizational change. For this study, the qualitative approach has been chosen. The instrument of data collection for this study is the close-handed questionnaires. The questionnaires have been sent to the 384 respondents. The data has been collected and the reliability and validity have been checked as well. For this four variables have been tested that are performance appraisal, training and development, rights and discipline, and vii compensation/incentives. The study is quantitative-based and questionnaires have been chosen for the collection of the data. The 384 respondents have been targeted to collect the data from Kirkuk University. 70% of the data has been used in the analysis process. The result has been made based on the sig value of the multiple regression analysis and the correlation analysis. The study has compared the results of the research with the past work presented by the other researchers and concluded that human resource activities have a positive relationship with organizational change.
Özet (Çeviri)
İnsan Kaynakları bölümü, iş süreçlerine katkıda bulunmak için hayati veya önemli olan tüm İK'ların bir karışımıdır. dernek amacının gerçekleştirilmesinde rol oynar. İnsan Kaynakları Ofisi bunlardan biridir. özellikle öğretici alanda hafife alınmış bölünme. Hatta egzersizler bile Bölümü tarafından verilen derneğin refahı için hayati önem taşıdığını tavsiye muhalefetteki genişleme ve yeniliğin iş tarafından benimsenmesi nedeniyle üstünlüğü elde etmek için, şu anda derneklerin durumu değiştirmesi hayati önem taşımaktadır. dernek kültürü yenilik almak ve muhalefet ile mücadele etmek. bundan böyle, bu değişiklik sadece insan kaynakları ofisi tarafından denetlenebilir. bölümlerinden biri olduğu için alıştırmaların her birini verin, örneğin, program hazırlama ve ilerletme, ödeme ve ücret, haklar ve düzen, icra ve inceleme vb. tatbikatlar, gelecek değişikliği yönetecek temsilcilerin oluşturulması için hayati önem taşımaktadır. İnsan varlık ofisi tarafından ihtiyaç duyulan belirli yetenek ve bilgilerin getirilmesine yardımcı olur. yerine getirilmesini yönetmek için temsilciler. Üniversite bugünlerde başladı öğretici alan için de insan varlıkları bölümünün önemini anlamak. Onlar gibi ayrıca dünya çapındaki rekabeti de yönetme ihtiyacı. Bu şekilde onlar da gerekli kolejin küresel normu ile başa çıkmak için belirli yetenekler ve bilgiler. bundan böyle, İnsan Kaynakları bölümü belki de kolejlerin ana ofisidir. Çalışmanın sahip olduğu İnsan kaynakları faaliyetlerinin insan kaynakları üzerindeki etkisi konusunda araştırma yaptı. örgütsel değişim. Bu çalışma için nitel yaklaşım seçilmiştir. NS Bu çalışma için veri toplama aracı, eli sıkı anketlerdir. NS 384 kişiye anket gönderilmiştir. Veriler toplandı ve güvenilirliği ve geçerliliği de kontrol edilmiştir. Bunun için dört değişken test edilmiştir. performans değerlendirme, eğitim ve geliştirme, haklar ve disiplin ve vii tazminat/teşvikler. Araştırma nicel tabanlı olup, anketler verilerin toplanması için seçilmiştir. 384 katılımcının toplanması hedeflenmiştir. Kerkük Üniversitesi'nden veriler. Verilerin %70'i analiz sürecinde kullanılmıştır. NS Sonuç, çoklu regresyon analizinin sig değerine göre yapılmıştır ve korelasyon analizi. Çalışma, araştırma sonuçlarını geçmiş çalışmalarla karşılaştırdı diğer araştırmacılar tarafından sunulmuş ve insan kaynakları faaliyetlerinin bir Örgütsel değişim ile pozitif ilişki.