Paranormlu uzaylarda α. dereceden deferred istatistiksel yakınsaklık
Deferred statistical convergences of order α in paranormed space
- Tez No: 704674
- Danışmanlar: DOÇ. DR. MUHAMMED ÇINAR
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2021
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Muş Alparslan Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 40
Özet
Bu tez beş bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde, literatürde günümüze dek yapılan araştırmalardan bahsedilmiştir. İkinci bölümde, konunun kapsamı ve amacı hakkında açıklamalar yapılmıştır. Üçüncü bölümde, çalışmamızın temelini oluşturan tanımlara ve teoremlere yer verilmiştir. Dördüncü bölümde, yoğunluk fonksiyonu, istatistiksel yakınsaklık ve deferred istatistiksel yakınsaklık ile ilgili bulgular verilmiştir. Son bölümde, bu çalışmada elde edilen sonuçlar verilmiştir
Özet (Çeviri)
This thesis consists of five chapters. In the first chapter, the research refers to the studies carried out in this field up to now. In the second chapter, the purpose and the context of the study are given. In the third chapter, the definitions and the theorems underlying our study take part. In the fourth chapter, the results releated to the density function, statistical convergence and deferred statistical convergence are included. In the last chapter, the results optained at this study are given.