Old and current logistics managament in Azerbaijan and economic benefits of international logistic management in Azerbaijan
Azerbaycan'da eski ve güncel lojistik yönetimi ve Azerbaycan'da uluslararası lojistik yönetiminin ekonomik faydaları
  1. Tez No: 706938
  2. Yazar: AZAR GULIYEV
  3. Danışmanlar: PROF. DR. MUHİTTİN HAKAN DEMİR
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2021
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: İzmir Ekonomi Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Lojistik Yönetimi Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 141
Özet
Makale, Azerbaycan'daki lojistik sektörünün geçmiş ve şimdiki durumuna ve gelişme beklentilerine ayrılmıştır. Bu bağlamda makale, petrol dışı sektörün yöneticisi olarak ülke ekonomisinin gelişmesinde lojistiğin rolünü değerlendirmektedir. Azerbaycan'ın coğrafi konumunun ticaret hacmini düzenli olarak artırmasına izin verdiği belirtilmelidir. Ticaretin gelişmesi lojistik sektörünün gelişmesine bağlıdır. Azerbaycan Devlet İstatistik Komitesi'nin ulaştırma sektöründeki istatistiklerine göre, ülkedeki yük ve yolcu trafiğinin dinamikleri, demiryolu metni kullanılarak son sekiz yılda analiz edildi. Bununla birlikte, benzin söz konusu olduğunda, benzin ekonomik değişimin en önemli ekonomik itici güçlerinden sadece biri olabilir. Azerbaycan'da anlaşma, en son teknolojiyi kullanarak malları bölmeye gerek olmadığı için. Ülkenin bütünlüğünü sağlamak önemlidir. İstatistik Sektörünü Geliştirme Komitesi Azerbaycan hükümetinin istatistikleri. analiz. Azerbaycan'daki ekonomik durum üye devletlerin rolü ile sınırlandırılacak ve koridorun rolü azaltılacaktır. Azerbaycan da koridoru bölebilecek. Azerbaycan Cumhuriyeti ülkelerinin Avrupa Birliği'ndeki ekonomik durumu paylaşabilmelerini ve yüksek düzeyde halk sağlığına sahip olmalarını sağlamak çok önemliydi. Özetleme ifadelerini özetlemek için büyük ölçeği kullanabilir ve ardından kullanabilirsiniz. Azerbaycan Cumhuriyeti, gelişen bölgenin ekonomik kalkınmasında en önemli ülkelerden biridir.
Özet (Çeviri)
The article is devoted to the past and present state of the logistics sector in Azerbaijan and the prospects for its development. In this context, the article assesses the role of logistics in the development of the country's economy as a director of the non-oil sector. It should be noted that the geographical position of Azerbaijan allows it to regularly increase the volume of trade. The development of trade depends on the development of the logistics sector. According to the statistics of the State Statistics Committee of Azerbaijan in the transport sector, the dynamics of freight and passenger traffic in the country have been analyzed over the past eight years using the text of railway. However, in the case of gasoline, gasoline can only be one of the most important economic drivers of economic change. In Azerbaijan, the agreement is since there is no need to divide goods using the latest technology. It is important to ensure the integrity of the country. Statistics of Azerbaijan government of the Committee for Development of the Statistics Sector. analysis. The economic situation in Azerbaijan will be limited by the role of the member states, and the role of the corridor will be reduced. Azerbaijan will also be able to divide the corridor. It was very important to ensure that the countries of the Republic of Azerbaijan were able to share the economic situation in the European Union and that they had a high level of public health. To summarize summarizing statements, you can use the large scale and then use it. The Republic of Azerbaijan is one of the most important countries in the economic development of the improving region.