The impact of crisis management on employee motivation
Kriz yönetiminin çalışan motivasyonu üzerindeki etkisi
  1. Tez No: 720966
  2. Yazar: HOUSSAM KZEIHA
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. PINAR BAŞAR
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2021
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: İstanbul Ticaret Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: İşletme Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 119
Özet
Amaç – Bu çalışma, kriz koşullarında çalışan motivasyonunu araştırmaktadır. Metodoloji- Araştırmanın örneklemi bir yatırım şirketinde çalışan 212 çalışandır. Veriler anket yöntemi ile toplanmıştır. Bulgular- sonuç olarak kriz yönetiminin çalışan motivasyonu üzerinde önemli bir etkisi olduğunu göstermektedir. Tartışma – Sonuçlar, çalışan motivasyonunun hayati rolünü göstermektedir. Çalışanların yüksek motivasyonu ve esnekliği inisiyatif almalarını artırmaktadır
Özet (Çeviri)
Purpose – This study explores employee motivation in crisis circumstances. Methodology- The sample of the research is 212 employees in an investment company. The data is gathered with questionnaire method. Findings- show that there is a significant impact of crisis management on employee motivation Discussion – The results showed the vital role of employee motivation. Employees' high motivation and improvements increase their initiative.