Quasi Metrik uzaylarda küme değerli dönüşümler için bazı sabit nokta sonuçları
Some fixed point results for multivalued mappings on Quasi Metric spaces
  1. Tez No: 734025
  2. Yazar: HACER UÇUM
  3. Danışmanlar: PROF. DR. İSHAK ALTUN
  4. Tez Türü: Doktora
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2020
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Kırıkkale Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 62
Özet
Bu tez dört bölümden oluşmaktadır. Birinci bölüm, giriş kısmına ayrılmıştır. Bu bölümde sabit nokta teoresinin tarihçesinden bahsedilmiştir. Ayrıca kaynak özetleri ve çalışmanın amacı da giriş kısmında yer almaktadır. İkinci bölümde tezde gerekli olan kavramlar ve tanımlara yer verilmiştir. Bu bölümde metrik kavramlar ve quasi metrik kavramlardan bahsedilmiştir. Üçüncü bölüm, tezin esas kısmını oluşturmaktadır. Burada quasi metrik uzaylarda küme değerli dönüşümler için bazı sabit nokta sonuçları elde edilmiştir. Dördüncü bölüm tartışma ve sonuç kısmına ayrılmıştır.
Özet (Çeviri)
This thesis consists of four chapters. The first part is devoted to the introduction. The history of fixed point theory is mentioned in this section. In addition, resource summaries and the purpose of the study are included in the introduction. In the second part, necessary concepts and definitions are given. In this section, metric concepts and quasi metric concepts are mentioned. The third part is the main part of the thesis. Here, some fixed point results are obtained for multivalued mapping in quasi metric spaces. The fourth section is devoted to discussion and conclusion. \\