Neutrosophic üçlü genelleştirilmiş metrik uzaylar üzerine
On neutrosophic triplet generalized metric spaces
  1. Tez No: 736970
  2. Yazar: ÜMİT GEYİK
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ SİBEL DEMİRALP
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2022
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Kastamonu Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 71
Özet
Bu tez dört bölümden oluşmaktadır. İlk bölüm girişe ayrılmıştır. İkinci bölümde, klasik mantıkta metrik uzaylar ve genelleştirilmiş metrik uzaylar ile ilgili temel tanım ve teoremler verilmiştir. Üçüncü bölümde neutrosophic üçlü kümeler çalışılmış ve örneklerle detaylı analiz yapılmıştır. Son bölümde ise neutrosophic üçlü metrik, neutrosophic üçlü b-metrik, neutrosophic üçlü kısmi metrik, neutrosophic üçlü kısmi b-metrik, neutrosophic üçlü G-metrik, neutrosophic üçlü kısmi G-metrik ve neutrosophic üçlü v-genelleştirilmiş metrik uzaylar ile ilgili tanım ve teoremler verilmiş, örneklerle analiz edilmiştir
Özet (Çeviri)
This thesis consists of four parts. The first section is reserved for introduction. In the second chapter, basic definitions and theorems about metric and generalized metric spaces in classical logic are given. In the third chapter, neutrosophic triplet are studied and detailed analysis is made with examples. In the last section, definitions and theorems related to neutrosophic triplet metric, neutrosophic triplet b-metric, neutrosophic triplet partial metric, neutrosophic triplet partial b-metric, neutrosophic triplet G-metric, neutrosophic triplet partial G-metric and neutrosophic triplet v-generalized metric spaces are given and analyzed with examples.