Genelleştirilmiş Tanaka-Webster konneksiyonuna sahip kenmotsu manifoldlarda bazı eğrilik koşulları
Some curvature conditions of kenmotsu manifolds admitting generalized Tanaka-Webster connection
  1. Tez No: 742458
  2. Yazar: RAMAZAN ÇINAR KAYA
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ MUSTAFA YILDIRIM
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2022
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Aksaray Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 58
Özet
Bu tezin amacı, genelleştirilmiş Tanaka-Webster konneksiyonuna sahip Kenmotsu manifoldlarda bazı eğrilik koşullarını incelemektir. Tez beş ana bölümden oluşmaktadır. Tezin birinci bölümü giriş kısmına ayrılmıştır. Bu bölümde, konuyla ilgili literatürde yapılan çalışmalardan ve tarihsel gelişmelerden bahsedilmiştir. İkinci bölüm temel kavram ve teoremlere ayrılmıştır. Üçüncü bölümde tezin orijinal kısmı için temel teşkil eden genelleştirilmiş Tanaka-Webster konneksiyonuna sahip Kenmotsu manifoldlarla bazı sonuçlara yer verilmiştir. Dördüncü bölüm, orijinal sonuçlar içerir. Bu bölümde, genelleştirilmiş Tanaka-Webster konneksiyonuna sahip Kenmotsu manifoldlarda bazı flat olma koşulları ve bazı özel eğrilik tensörlerinin birbiri üzerine etkisi incelenmiştir. Son bölüm ise sonuç ve önerilere ayrılmıştır.
Özet (Çeviri)
The aim of this thesis is to examine some curvature conditions in Kenmotsu manifolds with generalized Tanaka-Webster connection. The thesis consists of five main parts. The first part of the thesis is devoted to the introduction. In this section, studies and historical developments in the related literature are mentioned. The second part is devoted to basic concepts and theorems. In the third chapter, some results with Kenmotsu manifolds with generalized Tanaka-Webster connection, which are the basis for the original part of the thesis, are given. The fourth section contains the original results. In this section, some flat conditions and the acts of some special curvature tensors on each other are investigated with respect to the Q tensor in Kenmotsu manifolds with generalized Tanaka-Webster connection. The last section is devoted to conclusions and suggestions.