Genelleştirilmiş tanaka-webster konneksiyonuna sahip neredeyse kenmotsu manifoldlar
Nearly kenmotsu manifolds admitting generalized tanaka-webster
- Tez No: 766812
- Danışmanlar: PROF. DR. NESİP AKTAN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2022
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Necmettin Erbakan Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Matematik Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 45
Özet
Bu tez çalışması beş bölümden oluşmaktadır. Birinci bölüm, giriş kısmına ayrılarak genel bir literatür bilgisi verilmiştir. İkinci bölümde, gerekli temel kavramlardan söz edilmiştir. Üçüncü bölümde,neredeyse Kenmotsu manifoldlar ile ilgili temel özellikler verilmiştir. Dördüncü bölümde, genelleştirilmiş Tanaka-Webster konneksiyonu tanıtıldıktan sonra sözü edilen bu konneksiyona sahip neredeyse Kenmotsu manifoldlar ve bazı eğrilik koşulları incelenmiştir.
Özet (Çeviri)
This thesis consists of five chapters. The first chapter is devoted to the introduction and a general literature information is given. In the second part, necessary basic concepts are mentioned. In the third chapter, the basic properties of almost Kenmotsu manifolds are given. In the fourth chapter, after the generalized Tanaka-Webster connection is introduced, almost Kenmotsu manifolds with this connection and some curvature conditions are examined.