Fuzzy n-normlu uzaylarda λ-istatistiksel yakınsaklık
Λ-statistical convergence in fuzzy n-normed spaced
  1. Tez No: 742673
  2. Yazar: HÜSAMETTİN AKBAY
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. MUHAMMED RECAİ TÜRKMEN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2022
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Afyon Kocatepe Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 52
Özet
Bu tez çalışması beş bölümden oluşmaktadır. İlk bölüm giriş kısmına ayrılmıştır. İkinci bölümde, temel tanım ve teoremler verilmiştir. Üçüncü bölümde, istatistiksel yakınsaklıkla ilgili bilgiler verilmiştir. Dördüncü bölümde, n-normlu uzaylarda yakınsaklık, istatistiksel yakınsaklık ve λ-istatistiksel yakınsaklık kavramları açıklanmıştır. Beşinci bölümde, daha önceki bölümlerde açıklanan bilgiler yardımıyla sonuçlara ulaşılmıştır.
Özet (Çeviri)
This thesis consists of five chapters. The first chapter is devoted to the introduction. In chapter two, basic definitions and theorems are given. In chapter there, information on statistical convergence is given. In chapter four, convergence in n-normed spaces, statistical convergence and λ statistical convergence are explained. In chapter five, The results were obtained with the help of the information explained in the previous sections.