Protecting IMSI from fake base stations exploitations and spoofers impersonations in 5G and beyond cellular networks
IMSI'yi sahte baz istasyonlarından korunmalardan ve 5G'de ve hücre ağların ötesindeki sahte taklitlerden koruma
- Tez No: 743927
- Danışmanlar: ASSIST. ASSOC. DR. JEHAD MAHMOUD AMIN HAMAMREH
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Mühendislik Bilimleri, Engineering Sciences
- Yıl: 2022
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Antalya Bilim Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 70
Özet
Beşinci çağ (5G) taşınabilir kuruluşlar, istemci aygıtları ve 5G baz istasyonları (gNodeB) arasında onaylanmış ve tamamen alınmış aktarımlara ihtiyaç duyar. Devam eden 5G yenilik standardında, cep telefonları, kılavuz 5G güvenlik kurallarına uyarak gerçek ve sahte baz istasyonunu (BS) tanıyamaz. Bu zayıflık, dünya çapında programcıların ve sahtekarların şüphesiz taşınabilir istemcilerin önemli verilerini taklit edebileceği veya hackleyebileceği 5G hücre ağlarında tanınan tehlikeli bir güvenlik sorunudur. Her ne kadar 5G güvenlik sözleşmeleri bu tür saldırıları önlemek için yükseltilmiş olsa da, sahte BS'ler uzaktan yazışma organizasyonlarının güvenliğini tehlikeye atıyor. İçerik oluşturucuların bilgisine göre, şu anda istemcilerin dernek talep tepkisini kimin gönderdiğini ayırt etmelerini sağlayacak, yazılı olarak erişilebilen hiçbir güvenlik tekniği yok. IMSI'nin hicvedici saldırılara karşı kaçınmasını sağlayın.
Özet (Çeviri)
Fifth age (5G) portable organizations require confirmed and completely got transmissions between client gadgets and 5G base stations (gNodeB). In the ongoing 5G innovation standard, cell phones can't recognize a genuine and a phony base station (BS) by observing the guideline 5G security conventions. This weakness is a perilous security issue recognized in 5G cell networks around the world, where programmers and spoofers can undoubtedly imitate or hack the important data of portable clients. Albeit 5G security conventions are upgraded to forestall such sorts of assaults, counterfeit BSs compromise the security of remote correspondence organizations. To the best of the creators' information, there is right now no security technique accessible in the writing that can empower clients to distinguish who is sending the association demand reaction., in this work, we propose a clever hack-verification structure that can totally get IMSI bringing about avoidance against satirizing assaults.