End-to-end automated ui testing framework for web sites with intensive user-system interactions
Yoğun kullanıcı-sistem etkileşimli web siteleri için uçtan uca otomatik kullanıcı arayüzü test metodolojisi
  1. Tez No: 747207
  2. Yazar: RAMAZAN FARUK OĞUZ
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. MEHMET SIDDIK AKTAŞ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
  7. Yıl: 2022
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Yıldız Teknik Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Bilgisayar Mühendisliği Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 44
Özet
Büyük ölçekli bir grafik yapısı, günümüzde çeşitli uygulama alanlarındaki birçok zorlu sorunu çözmek için güçlü bir model olsa da, özellikle e-ticaret alanında, kullanıcı davranışıyla ilgili çeşitli öznitelikleri koruyabilir. Bilgi çıkarma, büyük ölçekli grafik verilerini kullanan derin öğrenme algoritmalarında umut verici bir araştırma alanıdır. Bu tez, büyük ölçekli grafik verileriyle temsil edebileceğimiz bir e-ticaret sitesinde kullanıcıların örtülü gezinme davranışlarını anlamaya odaklanmaktadır. Büyük ölçekli tarama grafiği verilerinden ve e-ticaret sitesinde gezinme kullanıcılarının davranışlarının ayak izlerinden yararlanarak GAN tabanlı bir e-iş akışı öneriyoruz. Bu yöntemle, eğitim verilerinde hiç görünmeyen, sık tekrarlanan çeşitli tıklama akışı veri dizilerini keşfettik. Bu nedenle, önerilen iş e-iş akışı üzerinde performans testlerini göstermek için bir prototip uygulama geliştirilmiştir. Bu tezde yürütülen deneysel çalışmalar, önerilen metodolojinin prototip uygulamamız için fark edilir ve makul sonuçlar ürettiğini göstermektedir.
Özet (Çeviri)
Even though a large-scale graph structure is a powerful model to solve several challenging problems in various applications' domains today, it can also preserve various attributions regarding user behavior, especially in the e-commerce domain. Information extraction is a promising research area in deep learning algorithms using large-scale graph data. This thesis focuses on understanding users' implicit navigational behavior on an e-commerce site that we can represent with the large-scale graph data. We propose a GAN-based e-business workflow by leveraging the large-scale browsing graph data and the footprints of navigational users' behavior on the e-commerce site. With this method, we have discovered various frequently repeated clickstream data sequences, which do not appear in training data at all. Therefore, a prototype application is developed to demonstrate performance tests on the proposed business e-workflow. The experimental studies that are conducted in this thesis show that the proposed methodology produces noticeable and reasonable outcomes for our prototype application.