An SGML viewer for form document images
Form dökümanlar için SGML göstericisi
  1. Tez No: 75833
  2. Yazar: ERKAN ARSLAN
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. VOLKAN ATALAY
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
  7. Yıl: 1998
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Orta Doğu Teknik Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 80
Özet
Bu çalışma form belgelerinin geri çatılması ve erişimi için bir gösterici önermektedir. Bir önceki aşamada belgenin yapısının, doldurulmuş ve önceden basılmış verilerin görsel özellikleri ile birlikte çıkartıldığı varsayılmaktadır. Form belgesinin yapısı ve önceden girilmiş veri, Standart Genellendirilmiş İşaret Dili (SGML) örnek kodunda saklanmaktadır. Belge Stil Anlamı ve Tanımlama Dili (DSSSL) örnek kodu font adı ve büyüklüğü, yükseklik ve genişliği gibi stil özelliklerini tutar. Ayrıca, doldurulmuş veriler bir ilişkilendirilmiş veri tabanında saklanır. Gösterici, SGML ve DSSSL örnek kodlarını girdi olarak kullanır ve gerekli doldurulmuş veriyi veri tabanından bularak form belgesi görüntüsünü geri çatar. Form belgeleri için arama da boş bir form üzerinde sorgulanması istenen alanların belirtilmesi ile yapılabilir.
Özet (Çeviri)
This study proposes a viewer for visual reconstruction and retrieval of form documents. It is assumed that in a prior step the structure, preprinted and filled-in data have been extracted along with their visual properties. The structure of the form document and the filled-in data are stored in a Standard Generalised Markup Language (SGML) instance code. Document Style Semantics and Specification Language (DSSSL) instance code holds style properties of the data, such as the font name and size, justification, width and height, etc. Furthermore, previously extracted filled-in data is stored in a relational database. The viewer uses SGML and DSSSL instance codes as input and visually reconstructs a form document image by retrieving the corresponding filled-in data from database. Searching of form documents is also possible by specifying the inquired filled-in data on a blank form.