Hybrid anatomies: An artistic research on body and perception in relation to actual and virtual
Hibrit anatomiler: Beden ve algının, aktüel ve virtüelle ilişkisinin sanatsal incelenmesi
- Tez No: 764865
- Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ ANDREAS TRESKE
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Güzel Sanatlar, Fine Arts
- Yıl: 2022
- Dil: İngilizce
- Üniversite: İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi
- Enstitü: Ekonomi ve Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İletişim ve Tasarım Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 91
Özet
Bu inceleme aktüel ve virtüel konseptlerinin birbiriyle olan ilişkisinin, beden ve benlik üzerinden kavramsallaştırılmasıdır. Tezin konusu; algıda bozulmaya sebep olan bir hastalığa dair kişisel anılardan oluşmaktadır. Bu tezin kavramı bilim ve felsefe arasında bir kesişim noktası yansıtmaktadır. Tezin ikinci aşaması ise üç boyutlu objeler yaratmanın metodlarını ve bu objelerin algıyla olan ilişkisini kapsar.
Özet (Çeviri)
This research conceptualizes the relationship between the actual and the virtual in the context of body and self. The subject matter of the thesis is based on personal memories of an illness, which caused distortions of reality. Conceptually the research reflects an intersection between sciences and philosophy. The second part of the research is practical research on the methodologies of producing three-dimensional objects and their effect on perception.