Evaluation of refinery wastewatertreatment plant and studyingpossibility to reuse the effluent as amakeup for cooling tower system
Rafineri atıksularının değerlendirilmesiarıtma tesisi ve eğitimiatık suyu olarak yeniden kullanım imkanısoğutma kulesi makyajı
- Tez No: 768836
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. ENGİN SANSARCI
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Endüstri ve Endüstri Mühendisliği, Industrial and Industrial Engineering
- Yıl: 2022
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Endüstri Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Endüstri Mühendisliği Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 148
Özet
[Araştırmanın amacı, endüstriyel proseslerde kullanılan endüstriyel suyu geri dönüştürmek ve bunlardan kaynaklanan ve tekrar kullanılması ve doğrudan umumi su yoluna atılmaması, deniz gölü nehri, büyük etkisi nedeniyle ilk birincil filtrasyon arıtma işleminden sonra bile su düzlüğünde sucul yaşam üzerinde ve çevre güvenliğinin doğrudan veya dolaylı olarak büyük zarara yol açması muhtemel endüstriyel atık kimyasallar her türlü endüstriyel işlemden kaynaklanan suyun bertarafı. Burada özellikle ilgileniyoruz ağır ve hafif petrolde kullanılan ham petrolün rafine edilmesinden ve saflaştırılmasından elde edilen su Rafineriler, bu konuda çalışmaların yapıldığı ve araştırmamız süreci ile ilgilidir. Arıtmadan sonra endüstriyel suyun geri dönüştürülmesi ve askıya alınmış kimyasalların büyük kısmının çıkarılması ve entegre bir sistem kullanan kirleticiler Birincil arıtma sistemine eklenebilir.
Özet (Çeviri)
[The purpose of the research is to recycle the industrial water used in the industrial processes and resulting from them and to reuse it again and not to throw it directly into the public water course, sea lake river, even after the initial primary filtration treatment process because of its great impact on the aquatic life in the water flat and to preserve the environmental safety from the impact of industrial waste chemicals that are likely to be a source of great damage due to direct or indirect disposal of water resulting from industrial processes of all kinds. Here we deal in particular with the water resulting from the refining and purification of crude oil used in heavy and light oil refineries, where work is done in this regard and our research is concerned with the process of recycling industrial water after treatment and removing the bulk of the suspended chemicals and pollutants using an integrated system It can be attached to the primary treatment system, which is