Project time and cost control in Iraq using developed ann
IRAK'TA PROJE SÜRESİ VE MALİYET KONTROLÜGELİŞMİŞ YSA KULLANMA
- Tez No: 770195
- Danışmanlar: PROF. DR. TUNCER ÇELİK
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İnşaat Mühendisliği, Civil Engineering
- Yıl: 2022
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İnşaat Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 86
Özet
Proje temel çizgisinden sapmaları takip etmek için sık sık toplanan metriklerin ve raporların gözden geçirilmesi. Varyanslar, bir Yürütme Aşaması sırasında toplanan gerçek performans ölçümleri arasında karşılaştırma ve Planlama Aşamasında seçilen temel ölçütler. Bu varyasyonlar alınır önemlerinin belirlenebilmesi için kontrol prosedürleri boyunca dikkate alınmalıdır. İçin Bu tez, zamanı ve zamanı izlemek için bir YSA proje yönetim yöntemi geliştirdi. uygulama sürecinde projenin maliyeti. Bu tezdeki katkı, her birinin izlenmesidir. CPI, SPI, PV ve AC tarafından bireysel proje öğesi. Bu strateji, sistemdeki değişiklikleri izleyecektir. proje ömründe belirli çalışma ve süreye dayalı proje. Yapısal sistemlerde uygulanan YSA sistemi sistem performansını araştırmak için gerçek projeden beton ve bina duvarları. Son Bu sistem tarafından sunulan rapor, kolay ve doğru bir takip ve izleme süreci gözlemledi.
Özet (Çeviri)
In order to keep track of deviations from the project baseline, it is necessary to conduct frequent reviews of the metrics and reports that are collected. The variances are calculated by making a comparison between the actual performance measurements collected during the Execution Phase and the baseline metrics that were selected during the Planning Phase. These variations are taken into account throughout the control procedures so that their significance may be determined. For that, the present thesis developed an ANN project management method to monitor the time and cost of project within the implementation process. The contribution in this thesis is to monitor each individual project item by the CPI, SPI, PV and AC. This strategy will track the alterations in the project based on specific work and duration in project life. The ANN system applied on structural concrete and building walls from the real project to investigate the system performance. The final report presented by this system observed an easy and accurate track and monitor process.