Sonsuz serilerin mutlak toplanabilme metodları
Absolute summability methods of infinite series
  1. Tez No: 77221
  2. Yazar: ADİVE NİHAL GÜRKAN
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. HİKMET SEYHAN
  4. Tez Türü: Doktora
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 1998
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Erciyes Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 46
Özet
ÖZET Bu tez üç bölümden oluşmaktadır : Birinci bölümde, bazı temel tanımlar ve teoremler verildi. ikinci bölümde, iki yeni |C,a,|3;S|k ve |R,pn,P;8| toplanabilme tanımlan verildi. İlk tanım kullanılarak, birinci bölümde verilen Teorem 1. 20 yi genelleştiren toplanabilme çarpanı ile ilgili iki teorem ifade ve ispat edildi. Daha sonra bu tanımlar kullanılarak |c,a,0;8|k ve |R,pn,(3;5|k toplanabilme metodları arasındaki ilişki ile ilgili iki teorem ifade ve ispat edildi. Üçüncü bölümde, N,pn,|3;8 toplanabilme tanımı verildi. Bu yeni tanım kullanılarak N,pn,p;8 ve N,qn,P;8 toplanabilme metodları arasındaki ilişki ile ilgili iki teorem ifade ve ispat edildi.
Özet (Çeviri)
ABSTRACT This thesis consists of three chapters : In the first chapter, some basic definitions and theorems are given. In the second chapter, two new definitions of |C,a,P;8|k and |R,pn,P;8L summability are given. By using the first definition two theorems deal with summability factor, which generalize the Theorem 1. 20 in the first chapter, are stated and proved. Later, by using these definitions two theorems, which deal with relationships among the |C,a, P;S|k and |R, pn, P;8|. summability methods, are stated and proved. In the third chapter the definition of N, pn, P; 8 summability is given. By using the new definition two theorems, which deal with relationships among the N,pn,P;8 N, qn, P; 8 summability methods, are stated and proved.