P-değerli analitik fonksiyonlar
P-valent analytic functions
- Tez No: 77871
- Danışmanlar: PROF. DR. OSMAN ALTINTAŞ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 1998
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Hacettepe Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 87
Özet
ÖZET Üç bölümden oluşan bu tezin birinci bölümünde, tez ile ilgili tanımlardan ve teoremlerden oluşan önbilgiler verilmiştir. ikinci bölümde f(z) = zp + ^anzn (an e C) şeklindeki p - değerli ve analitik n=p+l fonksiyonların Pp*(cc,P), TP*(A,B), Sp*(a,P) ve K[c,D,p,a] sınıfları için katsayı bağıntıları, distortion teoremleri, representation formülleri ve konvekslik yarıçapları ile ilgili teoremler üzerinde durulmuş, Fx(cc,P,p) ve Cx(b,p) sınıflan için de katsayı bağıntıları ve representation formülleri incelenmiştir. Üçüncü bölümde ise f(z) fonksiyonunun a - mertebeden kesirsel integrali, a - mertebeden kesirsel türevi ve (n + a) mertebeden kesirsel türevi tanımlanıp p - değerli ve analitik fonksiyonların yine iki Tp(a- 1) ve Tp(-a- 1) sınıfları ele alınmıştır. Ayrıca bu bölümde 00 f (z) = zp + ^ anzn şeklindeki p - değerli a - mertebeden meromorfik yıldızıl n=p+l fonksiyonların katsayı bağıntıları ve distortion teoremleri incelenmiştir.
Özet (Çeviri)
ABSTRACT This work comprises three parts,the first of which presents preliminary definitions and results. In the second part, some results concerning coefficients relations, distortion theorems, representation formulas and convexity radii for the classes Pp*(a,(3), TP*(A,B), Sp*(a,{3) ve K[C,D,p,a] of p - valent analytic functions of the form f(z) = zp + ^aaza (aaeQ n=p+l are given and some coefficient relations and representation formulas are examined for the classes F^(a,p,p) and C^(b,p). In the third part, a - order fractional integral, a - order fractional derivative and (n + a) - order fractional derivative of f^z) are defined. Besides the classes Tp(a-1) and Tp(-cc-l) of p - valent analytic functions are considered. Eventually, in this part, we investigate some coefficient relations and distortion theorems of a - order meromorphic starlike p - valent functions of the form f(z) = zp + 2anz°. n=p+l