Vamos a tarragona
Tarragona'ya gidelim
  1. Tez No: 781140
  2. Yazar: BÜŞRA ÇELİKLER IŞIKAL
  3. Danışmanlar: DR. Sandra Iglesia Martín
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Eğitim ve Öğretim, Education and Training
  7. Yıl: 2010
  8. Dil: İspanyolca
  9. Üniversite: Universitat Rovira i Virgili
  10. Enstitü: Yurtdışı Enstitü
  11. Ana Bilim Dalı: Yabancı Diller Eğitimi Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Yabancı Dil Öğretimi Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 75
Özet
“Tarragona'ya gidelim”, Erasmus değişim programı ile Tarragona'da (İspanya) eğitim almak isteyen öğrenciler için tasarlanmış eğitici ve öğretici bir ünitedir. Ünitenin amacı yalnızca belli bir unsur üzerinde yoğunlaşmak değil, öğrenciye tüm becerilerini uygulatarak hedef dili kalıcı olarak öğrenmesini sağlamaktır. Öğrenciler eğitim görmelerinin yanı sıra, şehirde en az altı ay yaşayacakları için Tarragona'ya gitmeden önce İspanyolca öğrenirken, şehir hakkında birtakım bilgilere de ihtiyaç duymaktadır. Bu sebeple, bu eğitici ünite onlara, örneğin: oteller, yemek, çevre, ulaşım ve mağazalar hakkında bilgi sahibi olmaları adına çok yardımcı olacaktır. Böylece öğrenciler, Türkiye'den ayrılmadan evvel kendilerini daha rahat, daha güvende hissedecek ve yeni ortama daha hızlı uyum sağlayacaklardır. Öğrendikleri kelime bilgisi, dilbilgisi, kültür ve çalıştıkları birçok sözlü/yazılı anlatım, sözlü etkileşim, sözlü/yazılı anlama vb. aktiviteler sayesinde Tarragona'da yaşayan kişiler ve diğer Erasmus öğrencileri ile iletişim kurabileceklerdir.
Özet (Çeviri)
“Let's go to Tarragona”is an educational and teaching unit that is designed for students who want to study in Tarragona (Spain) with Erasmus. The motive of unit is not only concentrated on a certain thing, rather, it makes the student learn the permanent language by practicing all the abilities. Before going to Tarragona they need some information while learning Spanish. Because they are not only going to study there, but that they are going to live at least six months, so they have to have an idea about leisure in the city. In addition, this didactic unit will help them a lot, for example: they will have a Knowledge of hotels, food, the surroundings, transport and shops. Thus, the student before leaving, they will feel more comfortable, more secure and they will adapt to the new environment quickly. With the vocabulary, the grammar, the culture that they have learned and with many activities that have practiced oral/written expression, oral interaction, comprehension oral/written etc. they will communicate with the inhabitants of Tarragona and with the other Erasmus students.