The effect of in-game advertising on brand loyalty
Oyun içi reklamın marka bağlılığına etkisi
- Tez No: 781902
- Danışmanlar: DOÇ. DR. ASLI TOLUNAY
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Reklamcılık, Advertising
- Yıl: 2022
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Pazarlama Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 51
Özet
Oyun endüstrisinin sürekli büyümesi ve oyun gelir modellerinde pazarlama ve reklamcılık yatırım çeşitliliğindeki kalitenin giderek artması günümüz dünyasının vazgeçilmez gerçeğidir. Sektörün bu kaçınılmaz büyümesi ile şirketler, farklı stratejilerle birlikte oyun reklamcılığındaki penetrasyonlarını artırıyor. Buna bağlı olarak, oyunlar aracılığıyla hedonik ve sosyal değer duygusu, tüketicilerin oynadıkları oyunda, oyun içi reklam üreten markaya olan bağlılıklarını açıklamak için etkili bir araştırma akışı haline geldi. Bu tezin temel amacı, kişilerin oyuna yönelik sahip olduğu hedonik ve sosyal değerler aracılığıyla marka
Özet (Çeviri)
The continuous growth of game industry and gradually increase in the quality in investment diversity on marketing and advertising in game revenue models is indispensable in today's world. With this inevitable growth of industry, companies enhance their penetration in game advertising along with different strategies. Accordingly, hedonic, and social value feeling through games has become an influential research avenue to explain consumers' brand loyalty on the brand that generate in-game advertising in the game they play. This thesis' primary objective is to understand the effect of values of brand loyalty in online game industry through the hedonic and social values that people have for the game.