Lojistik bölümünde öğrenim gören öğrencilerin rekreatif amaçlı yapılan etkinliklerde serbest zaman tatmin düzeylerinin incelenmesi
Investigation of leisure time satisfaction levels of students studying in the department of logistics in activities for recreational purposes
  1. Tez No: 786667
  2. Yazar: MAHMUT GAZİ TUNÇ
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ ALİ ŞEN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Spor, Sports
  7. Yıl: 2023
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Rekreasyon Yönetimi Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 68
Özet
Bu çalışmada, lojistik bölümünde öğrenim gören öğrencilerin rekreasyon amaçlı yaptıkları etkinliklerde rekreatif faaliyetlere katılımlarının etkileri araştırılarak serbest zaman tatmin düzeylerinin incelenmesi amaçlanmaktadır. Araştırmanın örneklemini İç Anadolu bölgesinde bulunan üniversitelerin, lojistik bölümünde öğrenim görmekte olan öğrenciler oluşturmaktadır. Anket formu örneklem olarak alınan üniversitelerin lojistik bölümünde öğrenim görmekte olan 155 kadın 367 erkek olmak üzere toplam 522 kişiye uygulanmıştır. Araştırmanın verileri, 39 sorudan ve altı alt boyuttan oluşan“Serbest Zaman Tatmin Ölçeği”(SZTÖ) ile toplanmıştır.
Özet (Çeviri)
In this study, it is aimed to examine the leisure time satisfaction levels of the students studying in the logistics department by investigating the effects of their participation in recreational activities in recreational activities. The sample of the research consists of students studying in the logistics department of universities in the Central Anatolia region. The questionnaire was applied to a total of 522 people, 155 women and 367 men, who were studying in the logistics department of the universities, which were taken as a sample. The data of the research, it was collected with the“Leisure Satisfaction Scale”(LSS), which consists of 39 questions and six sub-dimensions.