Western democracies, integration of minority groups and violent organizations
Batı demokrasileri, azınlık grupları ve şiddet örgütlerinin entegrasyonu
  1. Tez No: 797979
  2. Yazar: ANCA ANDA SIRCA
  3. Danışmanlar: PROF. DR. EMİN GÜRSES
  4. Tez Türü: Doktora
  5. Konular: Uluslararası İlişkiler, International Relations
  7. Yıl: 2023
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Sakarya Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Uluslararası İlişkiler Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 96
Özet
Mevcut çalışmanın temel amacı, göçmenlerin entegrasyonu ile ilgili olarak Batılı devletlerin uyguladığı prosedürü belirlemektir. Bu makale, yeni gelen göçmenlere değil, yerleşenlere ve ikinci kuşağa odaklanmayı amaçlamaktadır. Farklı entegrasyon yaklaşımlarının analizi ile başlar, entegrasyon politikaları için hedef grupları tartışır, göçmenlerin ve ikinci neslin mevcut durumuna ilişkin göstergeler sağlar ve entegrasyon araçlarının analizine devam eder: mevzuat, sosyal politikalar ve katılımcı süreçler. İlerlemeyi değerlendirmek için izlenecek temel yöntem, Lakatosçu“Araştırma Programları”içinde öne sürülen argümanlar olacaktır. Çalışma üç bölüme ayrılmıştır. Birinci bölümde, göçmenlerin Avrupa'ya nasıl ulaştıklarına ve nasıl bir statüye sahip olduklarına dair tarihsel süreci ele alan literatür sunulmaktadır. İkinci bölüm, Avrupa'nın en büyük iki devletinin siyasi, kültürel ve dini bir bakış açısıyla ikinci ve üçüncü kuşakların entegrasyonuna yönelik özel yaklaşımını sunmaktadır. Ve son kısım, nihai sonuçların çıkarıldığı yerdir. Bu nedenle Büyük Britanya ve Fransa arasındaki ilişki, hem iki ülkedeki göç hakkında konuştuğumuzda, aynı konulardan bahsettiğimiz gerçeğinden ve moda etkileri ve ihtiyaçlara özgürleştirilmiş yanıtlar olarak adlandırılabilecek şeyin birleşiminden kaynaklanmaktadır: öğrenme diller, jus soli'ye verilen yer, entegrasyon ve çok kültürlülük arasındaki denge, işgücü piyasasının ihtiyaçlarına uyum, seçkinleri küresel bir pazara çekmeye çalışmak.
Özet (Çeviri)
The main aim of this paper in particular is to determine the procedure applied by the Western states regarding the integration of immigrants. This article aims to focus on the settlers and the second generation, not the new immigrants. It starts with a review of various integration strategies, discusses the target audiences for integration policies, statistics on the current state of immigrants and second-zgeneration citizens, and then moves on to a review of integration tools, including laws, social policies, processes. The main method to be followed for assessing progress will be the arguments put forward in the Lakatosian“Research Programs”. The piece is divided into three sections. The literature dealing with the historical process of how immigrants arrived in Europe and what kind of status they had is presented in the first chapter. The second part presents the specific approach of Europe's two largest states to the integration of the second and third generations from a political, cultural and religious perspective. And the last part is where the final conclusions are drawn. The relationship between Great Britain and France therefore stems from both the fact that when we talk about immigration in the two countries we are talking about the same issues and a combination of fashion influences and what could be called liberated responses to needs: learning languages, place given to jus soli, balance between integration and multiculturalism, workforce adapting to the needs of the market, trying to attract the elite to a global market.