Infant incubator monitoring by iot system
Iot sistemi ile bebek kuvçası izleme
- Tez No: 799326
- Danışmanlar: PROF. DR. HASAN HÜSEYİN BALIK
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
- Yıl: 2022
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 62
Özet
Yeni doğmuş bir bebek gözlemlenirken ve bakımı yapılırken, doğum sonrası osilatörü düzenlenmiş bir atmosfer sağlayan kutu benzeri bir muhafazadır. Cihaz içerisinde ısıtıcı, vantilatör, su kabı, oksijen kontrol vanası ve huzurevi bakımı için tercih nedeni gibi birçok şey yer alacaktır. Bu girişimde bebeklerin yaşamsal belirtilerini takip etmek için nesnelerin internetini (IOT) kullanmak zorunda kalacağız. Wi-Fi ile bağlandığı için cep telefonu veya mevcut bir uygulama üzerinden bir cihaz ile kullanılabilir. Sistem sıcaklık ve nem gibi bedensel özellikleri algılamak için bir DHT11 sensörü kullanır ve yürümeye başlayan çocuğun kalp atış hızını ölçmek için kalp atış hızı sensörlü bir ESP32 NodeMCU Wi-Fi modülü kullanılır.Tıbbi kayıtlar, Thingboard IOT uygulamaları kullanılarak gerçek zamanlı olarak güncellenebilir. Bulgular.
Özet (Çeviri)
When a newborn is being observed and cared for, a postnatal oscillator is a box-like containment that provides a regulated atmosphere. There would include a heater, a fan, a container for water, a control valve for oxygen, and reason of selecting for nursing home care inside the device, amongst other things. We will have to use internet of things (IOT to keep tabs on the vital signs of infants in this initiative. Because it's attached via Wi-Fi, it can be used with either a mobile phone or a device via an existing application. The system uses a DHT11 sensor to detect bodily characteristics including temperature and humidity, and an ESP32 NodeMCU Wi-Fi module with a heart rate sensor is used to measure the toddler's heart rate. Medical records may be updated in real time using Thingboard IOT apps, according to the findings.