The role of digitalized supply chain management on business performance
Dijitalleşen tedarik zinciri yönetiminin iş performansındaki rolü
  1. Tez No: 801279
  2. Yazar: ABDUL RAHMAN KASKAS
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. AYÇA CAN KIRGIZ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2023
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: İşletme Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 59
Özet
İşletmenizin genel performansını ve pazardaki duruşunu iyileştirmenin birçok yolu vardır, en önemli ve en etkili yollardan biri dijitalleştirilmiş tedarik zincirini uygulamaktır. Nesnelerin internetinin benimsenmesi, geleneksel tedarik zincirinizi dijitalleştirilmiş tedarik zincirine dönüştürmenizi sağlayacaktır. Veri analitiği ve ERP sistemleri gibi teknolojiler, genel performansınızı artırarak, envanter stok seviyelerini, lojistiği ve tahmini iyileştirerek kuruluşunuza birçok yönden yardımcı olacaktır. Ayrıca tedarik zinciri yönetiminin dijitalleşmesi, tedarikçilerin işbirliği ile şeffaflığın artmasına, tedarik sürelerinin kısalmasına, tedarik zinciri departmanında verimli ve etkin bir yaklaşımın uygulanmasına ve gelecekte oluşabilecek olası risklerin azaltılmasına veya ortadan kaldırılmasına yardımcı olacaktır. Dijitalleşme, operasyonunu optimize etmek için kullanılabilecek verilerin toplanmasını sağlayarak tedarik zincirinde devrim yarattı ve yöneticilerin karşılaştıkları her türlü engeli aşmak için aceleci kararlar almalarına yardımcı oldu; bu onlara diğerlerine göre avantajlar sağlar ve pazarda güçlü bir şirket varlığı oluşturabilirler.
Özet (Çeviri)
There are many ways to improve your business overall performance and stance in the market, one of the most important and most effective ways is implementing digitalized supply chain. The adoption of internet of things will enable you to transform your traditional supply chain into digitalized supply chain. Technology such as data analytics and ERP systems will help your organization in many ways, by boosting your overall performance, improving inventory stock levels, logistics and forecasting. In addition, digitalization of the supply chain management will help with the collaboration of suppliers increasing transparency, reducing lead times, help practice efficient and effective approach within the supply chain department and mitigate or eliminate any potential risk that might occur in the future. Digitalization revolutionized the supply chain by enabling the collection of data which can be used to optimize its operation and help managers take hasty decisions to overcome any obstacle they face; this gives them advantages over others, and they can establish strong company presence in the market.