Toplam kalite yönetiminde eğitim
Education in total quality management
  1. Tez No: 81870
  2. Yazar: BÜLENT ÇAVUŞ
  3. Danışmanlar: PROF. DR. HAMZA UYGUN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Kamu Yönetimi, İşletme, Public Administration, Business Administration
  7. Yıl: 1999
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Hacettepe Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Kamu Yönetimi Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Yönetim Bilimleri Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 113
Özet
ÖZET TOPLAM KALİTE YÖNETİMİNDE EĞİTİM Bu çalışmada, toplam kalite yönetimi konu olarak seçilmiştir. Eğitimin, toplam kalite yönetimi içerisindeki yeri, önemi ve toplam kalite yönetiminin uygulanması aşamasındaki gerekliliği incelenmiştir. Birinci bölümde, kalite kavramı ve toplam kalite yönetimi kavramları ile ilgili olarak genel bilgiler aktarılmıştır. Ayrıca, toplam kalite yönetimi tarihçesine ve toplam kalite yönetiminin uygulamasına değinilmiştir. İkinci bölümde ise, eğitimin toplam kalite yönetimi içerisindeki yeri ve işlevi incelenmiştir. Bu bölümde, toplam kalite uygulaması esnasında eğitimin üstlendiği rol üzerinde durulmuştur. Konu sonuç bölümünde yapılan genel değerlendirme ile nihayetlendirilmiştir.
Özet (Çeviri)
SUMMARY EDUCATION IN TOTAL QUALITY MANAGEMENT In this study, total quality management is selected for subject. It is examined the education with perspective importance, native and necessity during total quality management implementation. In the first chapter, it is explained general imformation related with quality and total quality management concepts. Also, it is mentioned about total quality management history and total quality management implementation. In the second chapter, it is examined the education with native and function in total quality management. In this chapter, it is explained the functions of education in total quality management implementation. Subject ends up with general appraise in final chapter.